Dani Dubrave 2024.

O Danima Dubrave

Manifestacija Dani Dubrave postoji od 2004. godine, a nastala je iz potrebe stanovnika Dubrave za zajedničkim djelovanjem, zabavom, okupljanjem u svrhu druženja i socijalizacije, prikazivanjem  aktivnosti koje su nastale unutar organizacija i institucija, te društava koje djeluju unutar kvarta. Dani Dubrave pridonose kontinuiranoj tendenciji Narodnog sveučilišta Dubrava za angažmanom i aktivnim uključivanjem stanovništva Dubrave u oblikovanje kulturnog i urbanog života kvarta.

Središnja događanja ovogodišnje 20. po redu manifestacije Dani Dubrave održat će se od 3. do 20. lipnja 2024. godine u Narodnom sveučilištu Dubrava na naše dvije lokacije – u Kulturnom centru na adresi Dubrava 51 a i u Dječjem kazalištu Dubrava u Cerskoj 1!

Vidimo se na 20. Danima Dubrave od 3. do 20. lipnja 2024.!


Iako je program još u nastajanju, najavljujemo središnja događanja ovogodišnjih 20. Dana Dubrave!

Ulaz je na sva događanja besplatan. Za programe označene zvjezdicom potrebno je podignuti besplatne ulaznice u Infocentru Kulturnog centra od ponedjeljka, 27. svibnja.

PONEDJELJAK, 3.6.
18:00 Otvorenje: Izložba polaznika tečajeva Narodnog sveučilišta Dubrava
Galerija Kontrast, Dubrava 51 a
19:00 Otvorenje izložbe: Dubrava u objektivu
Fotogalerija Dubrava, Dubrava 51 a
20:00 Otvorenje izložbe: Likovni život Dubrave / Jelena Bogdanić, Josip Drdić i Margareta Belančić
Galerija Vladimir Filakovac, Dubrava 51 a

UTORAK, 4.6.
19:00 Likovna tribina: Manirizam
Mala dvorana, Kulturni centar, Dubrava 51 a
20:00 Koncert: Laura Marjanović (flauta) i Matija Kranjčić (klavir)
Mala dvorana, Kulturni centar, Dubrava 51 a

SRIJEDA, 5.6.
20:00 Predstava: Ne daj se, Njofra, komedija – Kazalište slijepih i slabovidnih Novi život, Zagreb *
Predvorje, Kulturni centar, Dubrava 51 a

ČETVRTAK, 6.6.
20:00 Stand-up komedija: Ante Travizi – Splicka scena *
Predvorje, Kulturni centar, Dubrava 51 a

PETAK, 7.6.
19:00 Glazbeno-poetska večer: Sevdah u poeziji, poezija u sevdahu
Predvorje, Kulturni centar, Dubrava 51 a

SUBOTA, 8.6.
10:00 Urbanističko naslijeđe Dubrave – Šetnja s Nikšom Božićem
 
Perivoj Ivane Brlić-Mažuranić (start) – naselje Ante Starčevića – planirani potez uz Aveniju Dubrava – područje Janekovićeve parcelacije – Grižanska ulica – stambeno naselje Klaka – sportski centar Grana-Klaka – Studentski grad – Trnovčica – Dubec
10:00 Filmsko jutro – animirani filmovi: 10:00 Animafest u vašem kvartu: animirani filmovi za djecu u dobi od 3 do 6 godina (Animafestovo Natjecanje fimova za djecu – konkurencija 1); 11:00 Animafest u vašem kvartu: “I miševi idu u raj”, r. D. Grimmová i J. Bubeníček, dugometražni animirani film, trajanje 87′; 12:30 Škola crtanog filma Dubrava – Izbor nagrađenih animiranih filmova
Mala dvorana, Kulturni centar, Dubrava 51 a
20:00 Koncert: Matija Dedić, klavir, specijalna gošća: Lu Dedić, vokal *
Predvorje, Kulturni centar, Dubrava 51 a

PONEDJELJAK, 10.6.
18:30 Produkcije glazbenih tečajeva Narodnog sveučilišta Dubrava (grupa 1)
Kulturni centar, Dubrava 51 a
20:30 Produkcije glazbenih tečajeva Narodnog sveučilišta Dubrava (grupa 2)
Kulturni centar, Dubrava 51 a

UTORAK, 11.6.
20:00 Koncert: Zagrebački solisti *
Predvorje, Kulturni centar, Dubrava 51 a

SRIJEDA, 12.6.
20:00 Predstava: Čudo, komedija – Kazalište Moruzgva *
Predvorje, Kulturni centar, Dubrava 51 a

ČETVRTAK, 13.6.
19:00 Divno je biti nekom nešto – predstavljanje zbirke pjesama i glazbeni nastup Duška Krušlina Kruške
Predvorje, Kulturni centar, Dubrava 51 a

PETAK, 14.6.
14:00 Predstava: Dar
Koprodukcija Umjetničke organizacije SOBA2, TeatruM i Dječjeg kazalište Dubrava, organizirani dolazak srednjih škola
Mala dvorana, Kulturni centar, Dubrava 51 a
20:00 Koncert: Gelato Sisters *
Predvorje, Kulturni centar, Dubrava 51 a

SUBOTA, 15.6.
10:00 Kreativno jutro – sajam i kulturni program
Ispred Kulturnog centra, Dubrava 51 a

PONEDJELJAK, 17.6.
19:00 Okrugli stol
Mala dvorana, Kulturni centar, Dubrava 51 a

UTORAK, 18.6.
19:00 Književna tribina: Lorena Vlahovski – Što se to skriva u slavenskoj dubravi?
Mala dvorana, Kulturni centar, Dubrava 51 a

SRIJEDA, 19.6.
20:00 Predstava: Fešta, komedija – Teatar Exit *

Predvorje, Kulturni centar, Dubrava 51 a

ČETVRTAK, 20.6.
18:00 Ivanje u Dubravi
Perivoj Ivane Brlić-Mažuranić


Produkcije Dramskog studija Dječjeg kazališta Dubrava, Cerska 1

Ponedjeljak / 3. 6. / 19:00 / grupa N / Jakov Gavran
*tba*

Utorak / 4. 6. / 18:00 / grupa C / Davorina Bakota
Cirkus Dubravka Cerskića

Utorak / 4. 6. / 19:00 / grupa C1 / Jakov Gavran
Dobrodošli u Zagreb

Utorak / 4. 6. / 20:00 / grupa V / Denis Bosak
Gala talenata

Četvrtak / 6. 6. / 18:00 / grupa C2 / Emma Martinjak
Ono što smo radili

Četvrtak / 6. 6. / 19:00 / grupa K / Ana Maria Štefanac / tekst: Dina Vukelić
Ako kažeš, gotov si

Srijeda / 12. 6. / 18.30 / grupa H / Zoran Skalicki
Nestanak svijeta

Četvrtak / 13. 6. / 19:00 / grupa J / Emma Martinjak
Histerija u Histerizburgu

Petak / 14. 6. / 18:00 / grupa L / Davorina Bakota
Čudesan stroj tate Markeca

Petak / 14. 6. / 20:00 / grupa J1 / Dora Marojević / tekst: Ivana Vuković
Alo, to sam ja

Ponedjeljak / 17. 6. / 20:00 / grupa Z / Zoran Skalicki / tekst: Ferenc Molnar
Junaci Pavlove ulice

Četvrtak / 20. 6. / 19:00 / grupa J2 / Zoran Skalicki
Kraljičin bal


+ Program plus +

PETAK, 31. SVIBNJA – NEDJELJA, 2. LIPNJA
Dani Dupca (MO Dubec)
Školsko igralište, Dubečka 5

PETAK, 31. 5.
9:00 TURNIR U STOLNOM TENISU – turnir rekreativaca u stolnom tenisu za sve dobne skupine; 10:00 DRUGI ŠAHOVSKI TURNIR DUBEC ZA ŠKOLARCE; 15:00 KLAVIKORD – koncert klasične glazbe; 16:00 Otvorenje izložbe dječjih radova, likovne i plesne radionice, DV Sunce i OŠ Antun Mihanović; Glazba: Zbor „Mihići“ OŠ Antuna Mihanovića; Radionica: „DOME, SLATKI DOME“, Dječje kazalište Dubrava; 17:00 PREDSTAVA „DOME, SLATKI DOME“, Dječje kazalište Dubrava; 18:00 Radionica „NJEŽNI SPORT“, Dječje kazalište Dubrava; 19:00 PREDSTAVA „NJEŽNI SPORT“, Dječje kazalište Dubrava; 9:00 – 21:00 Gastro ponuda u šatoru; 9:00 – 21:00 Glazbeni program: DJ Mario

SUBOTA, 1. 6.
9:00 MALONOGOMETNI TURNIR VMO DUBEC; Od 9:00 Glazbeni program: DJ Mario; 14:00 TREĆE NATJECANJE U KUHANJU GULAŠA; 17:00 PODJELA BESPLATNIH PORCIJA GULAŠA; 18:00 PROGLAŠENJE NAJBOLJEG GULAŠA; 9:00 – 23:00 Gastro ponuda u šatoru; 17:00 – 23:00 Glazbeni program: „SLAVONIA BAND“

NEDJELJA, 2. 6.
10:00 MALONOGOMETNI TURNIR VMO DUBEC; 12:00 ŠAHOVSKI TURNIR ZA ODRASLE, ZAVRŠNICA TURNIRA U POPODNEVNIM SATIMA; 9:00 – 23:00 Gastro ponuda u šatoru; 9:00 – 23:00 Glazbeni program: DJ Mario

PETAK, 7.6.
Knjižnica Dubrava, Dubrava 51 a
18:30 Eko predstava: Od puteljka do vode, prašćićeve lude zgode – Kazalište Šareni svijet

SUBOTA, 8. 6.
Sportska dvorana i vanjski sportski tereni osnovne škole Granešina, Granešina 1
9:00 – 15:00 FORESTA VOLLEY MANIA – Radosno upoznavanje s odbojkom za djecu od 6 do 16 godina:

1) Odbojkaški turniri „Super cure liga“: Supermini odbojka – za djevojčice do 9 godina; Mini odbojka – za djevojčice do 11 godina; Mala odbojka – za djevojčice do 13 godina; Odbojka/mlađe kadetkinje – za djevojčice do 16 godina – sudjeluju polaznice škole odbojke SUPER CURE, odbojkaškog kluba Foresta. 2) Mini odbojkaška akademija na otvorenom za svu djecu posjetitelje: Za djecu početnike u dobi od 6 do 13 godina, bez znanja iz odbojke. 3) Nagradni motorički i odbojkaški izazovi te zabavni poligoni za djecu, mlade, odrasle i osobe treće dobi. 4) Druženje s klupskom maskotom, vjevericom Forestinom. 5) Druženje s vrhunskom odbojkašicom/odbojkašem / Dijalog sa „zvijezdom“, fotografiranje, autogrami). 6) Zabavni program DJ-a događanja. 7) Zabavna lutrija. 8) Fotokutak, roditelji i djeca snimaju zabavne fotografije za uspomenu na temu odbojke s loptama i drugim rekvizitima te klupskom maskotom vjevericom Forestinom. 9) Grill by Foresta (druženje uz degustaciju ukusnih komada s roštilja). Besplatno sudjelovanje u svim sadržajima događanja.

SUBOTA, 8. 6.
15:00 DAN DOBRIH SUSJEDA DŠR NOVI RETKOVEC
– u Parku rekreacije, Novi Retkovec: natjecanje za seniore i juniore – stolni tenis, viseća kuglana, pikado, badminton, gađanje kolutovima, košarka – trice, potezanje užeta, utrka u vrećama, uz kulturno-zabavni program
– u prostoru Veterana 145. brigade, Dubrava 238: turnir u šahu i belotu

SRIJEDA, 12.6.
Knjižnica Dubrava
17:30 Priče za razbuđivanje: Pričaonica za djecu u dobi od 4 – 6 godina
Knjižničarke čitaju priče, a djeca crtaju prema motivima pročitanog

PETAK, 14.6.
Knjižnica Dubrava, Dubrava 51 a
18:00 Leon Zrile – Predstavljanje zbirke humorističnih priča “Gol do pasa”.
Sudjeluju: Leon Zrile, pisac i bloger (Pseudohumor), i Antonia Kliska, blogerica (Mali dnevnik čitanja)

PONEDJELJAK, 17.6.
Knjižnica Dubrava, Dubrava 51 a
18:00 Pjesničko predstavljanje: Aneta Vladimirov i Betina Ilić Grički.
Razgovor o zbirkama “KostFutura” i “Bilješke iz Petrove šume”


*Narodno sveučilište Dubrava zadržava pravo izmjene programa.


Narodno sveučilište Dubrava
Cerska 1, 10040 Zagreb
tel. 01 2050 030
ns-dubrava@ns-dubrava.hr
Facebook Narodno sveučilište Dubrava

Kulturni centar i Infocentar
Dubrava 51 a, 10040 Zagreb
tel. 01 2050 050
www.ns-dubrava.hr
infocentar@ns-dubrava.hr

Dječje kazalište Dubrava
Cerska 1, 10040 Zagreb
tel. 01 2050 038
info@kazalistedubrava.hr
www.kazalistedubrava.hr
Facebook Kazalište Dubrava

Skip to content