Čudnovate zgode baruna Munchausena
U subotu 17. 7. 2021. u predvorju Kulturnog centra (Dubrava 51 a) održat će se predstava Čudnovate zgode baruna Munchausena Gradskog kazališta Sisak, redatelja Silvija Vadla..
Igraju: Marko Hergešić, Filip Detelić i Danijela Gotal Grgurač
Ulaz slobodan uz ulaznicu koje će biti u podjeli u Kulturnom centru od ponedjeljka, 12. srpnja 2021.
Predstava počinje u 12 sati.
Bujna mašta ili krupna laž? Ovo pitanje se nameće svakom onom koji se susretne s klasičnim djelom Rudolfa Ericha Raspea “Čudnovate zgode baruna von Műnshhausena”. Predstava za djecu Gradskog kazališta Sisak, vesela je komedija u kojoj ćemo najmlađoj publici objasniti da je laganje nešto ružno ali je maštanje nešto prekrasno i poželjno. Barun von Műnchhausen bio je stvaran lik koji je služio kao plaćenik u ruskoj vojsci tijekom rata s Turcima, a na glas kao lažac je došao preuveličavajući svoje zasluge i pričajući svoje nevjerojatne dogodovštine na dugim večernjim plemenitaškim zabavama. Takvog baruna zatičemo i u našoj predstavi, on i njegov prijatelj Friedrich u vječitoj su potrazi. Sada traže najveće blago svih vremena, ni ne sluteći da im same okolnosti nagovještavaju odgovor koji je eto tu nadohvat ruke. I kao što često bude naši junaci obilaze čitav uzburkani i često neprijateljski svijet – govore istinu ali govore i laž , glume svoje prijatelje ali i neprijatelje, predstavljaju ljude ali i razne životinje i naposlijetku pronalaze sreću gdje joj se nisu ni nadali. Vrlo vrlo blizu.
*Program će se održati u skladu s propisanim epidemiološkim mjerama. Tijekom događanja posjetitelji su dužni pridržavati se uputa HZJZ.
*Narodno sveučilište Dubrava zadržava pravo izmjene programa.
Narodno sveučilište Dubrava
Cerska 1, 10040 Zagreb
tel. 01 2050 030
ns-dubrava@ns-dubrava.hr
Kulturni centar i Infocentar
Dubrava 51 a, 10040 Zagreb
tel. 01 2050 050
www.ns-dubrava.hr