Ljeto u Dubravi 2021.

Narodno sveučilište Dubrava: Kulturni centar, Dubrava 51 a & Dječje kazalište Dubrava, Cerska 1

5. lipnja – 13. rujna 2021.

Oprostite, ja se odmaram / Jedva čekam subotu / Filmski peron 1976.-2021. / Svijet karikature / Škola crtanog filma ‘Dubrava’ / Kravata, planetarni dar Hrvata / Kazališni kamp DKD-a / Filmovi četvrtkom & subotom / Crtanje i slikanje / Koncerti / Kazališne predstave / Izložbe / Međunarodne radionice / Likovna kolonija


LIPANJ U KULTURNOM CENTRU

5. 6., subota, Kulturni centar, Dubrava 51 a
10 – 19 h ‘Animacija kao umjetnost: Od skice do života’
u suradnji s Akademijom dramske umjetnosti u Zagrebu, otvorenje izložbe Noaha Benjamina Maričaka u Galeriji Kontrast, radionica za djecu i mlade, projekcije animiranih projekata, razgovor s animatorom Vjekoslavom Živkovićem, mentorom Škole crtnog filma ‘Dubrava’
11 h Animafest 2021.
projekcija dječjeg programa Animafesta 2021., ulaz slobodan
6. 6., nedjelja, Kulturni centar, Dubrava 51 a
11 h Animafest 2021.
projekcija obiteljskog programa Animafesta 2021., ulaz slobodan
7. 6., ponedjeljak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Fotogalerija Dubrava: Dubrava u objektivu
izlagači: Darko Bavoljak, Saša Ćetković, Čedomil Gros, Ognjen Karabegović, Biljana Knebl, Dražen Lapić, Krasnodar Peršun, Ivana Planinić, Dalibor Slavenski, Ksenija Španec, Davorka Trbojević i Vladimir Vučinović, otvorenje izložbe
20 h Galerija Vladimir Filakovac: Izložba 43. Likovni život Dubrave – Ivan Gregov: Mala retrospektiva
ilustracije, otvorenje izložbe
8. 6., utorak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
13 h Savez inovatora Grada Zagreba
Dodjela godišnjih nagrada i priznanja
10. 6., četvrtak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Etno-poetska i kulturno-umjetnička manifestacija VII. ‘’Slavonija u krilu Zagreba’’
sudjeluju: Zvonimir Novosel, Zrinko Kapetanić, Kostadinka Velkovska, Lav Novosel, Sonja Kušec Bečirević, Paula Puđak, FIS ‘Remete’, KLD ‘Rešetari’, moderatorice i voditeljice programa: Lidija Puđak i Ljiljana Lipovac
11. 6., petak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
21 h Kazališna predstava: Vla Vla Vlajland cabaret
Teatar Moruzgva, redatelj Ivan Leo Lemo, izvodi Ecija Ojdanić, ulaz slobodan uz ulaznicu (u podjeli u Kulturnom centru od 7. lipnja 2021.)
12. 6., subota, Kulturni centar, Dubrava 51 a
11 h Animafest 2021.
projekcija dječjeg programa Animafesta 2021., ulaz slobodan
12 h Lutkarska predstava: Doktor za životinjice
Teatar Gavran, redatelj Jakov Gavran, igraju Luka Bjelica, Jakov Gavran, Borna Galinović, ulaz slobodan uz ulaznicu (u podjeli u Kulturnom centru od 7. lipnja 2021.)
13. 6., nedjelja, Kulturni centar, Dubrava 51 a
11 h Animafest 2021.
projekcija obiteljskog programa Animafesta 2021., ulaz slobodan
21 h Koncert ‘Sve dođe na svoje’
pjesme iz TV serije Dnevnik velikog Perice, redatelja Vinka Brešana, izvodi Dino Antonić acoustic trio, vokal Dino Antonić, klavijature Luka Žužić, kontrabas Zvonimir Šestak, ulaz slobodan uz ulaznicu (u podjeli u Kulturnom centru od 7. lipnja 2021.), u suradnji s Croatia film d.o.o.
19. 6., subota, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Književni kutak – Pjesnička večer posvećena muškarcima ‘Tebi za ljubav’
voditeljica Ljiljana Hidić
21. 6. – 3. 7., Kulturni centar, Dubrava 51 a
Filmski peron 1976. – 2021.
9 – 13 h Filmske radionice animiranog, dokumentarnog, igranog filma i TV reportaže
24. 6., četvrtak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Predstavljanje knjige Jasminke Domaš – Kadišl i nebeski putnici
u organizaciji Centra za promicanje tolerancije
i očuvanje sjećanja na holokaust, ulaz slobodan
29. 6., utorak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Predstavljanje knjige Jasminke Domaš – Kadišl i nebeski putnici
u organizaciji Centra za promicanje tolerancije
i očuvanje sjećanja na holokaust, ulaz slobodan


SRPANJ U KULTURNOM CENTRU

1. 7., četvrtak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Ciklus dokumentarnog filma: Jedriličarke broda Maiden
UK, redatelj Alex Holmes, 97’, ulaz slobodan
3. 7., subota, Kulturni centar, Dubrava 51 a
10 h Filmska matineja: Vrapčić Richard
Richard the Stork, animirani, sinkronizirani, Njemačka, Belgija, 85’, redatelji Toby Genkel, Reza Memari, ulaz slobodan
5. – 9. 7., ponedjeljak – petak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
14 h Svijet karikature i stripa: Radionica stripa Nika Titanika
voditelj Nikola Plečko, program je besplatan uz prethodnu predbilježbu, trajanje 5 dana
5. 7., ponedjeljak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Galerija Kontrast: Izložba Zagrebački ljetni likovni salon HDLU Zagreb / Duhovnost i umjetnost
otvorenje izložbe
20 h Galerija Vladimir Filakovac: Izložba Krešimire Gojanović – Mala retrospektiva
slike i crteži, otvorenje izložbe
8. 7., četvrtak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Ciklus dokumentarnog filma: Starac i roda, priča o Malenoj i Klepetanu
Hrvatska, Slovenija, Italija, redatelj Tomislav Jelinčić, 76’, ulaz slobodan
9. 7., petak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Koncert: Vječne melodije
Dubravka Krušelj Jurković, sopran, Vedran Jurković, tenor, Mirta Kudma, glasovir, napolitanske kancone, arije i dueti iz opereta i mjuzikla, ulaz slobodan uz ulaznicu (u podjeli u Kulturnom centru od 5. srpnja 2021.)
10. 7., subota, Kulturni centar, Dubrava 51 a
10 h Filmska matineja: Moj brat lovi dinosaure
igrani, obiteljski, dječji, Italija, Španjolska, 2019., redatelj Stefano Cipani, 102’, ulaz slobodan
12 h Lutkarska predstava: Mudra sova i lukava lisica
Teatar Gavran, redatelj Jakov Gavran, igraju Luka Bjelica, Jakov Gavran, Davor Kovač, ulaz slobodan uz ulaznicu (u podjeli u Kulturnom centru od 5. srpnja 2021.)
12. – 16. 7., ponedjeljak – petak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
10 h Škola crtanog filma ‘’Dubrava’’: Radionica animiranog filma na tabletima – Kravata, planetarni dar Hrvata
voditeljica Marija Ivšić, animatorica, program je besplatan uz prethodnu predbilježbu, trajanje 5 dana
15. 7., četvrtak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Ciklus dokumentarnog filma: Izbačeni
Push, Švedska, 2019., redatelj Fredrik Gertten, 92’, ulaz slobodan
17. 7., subota, Kulturni centar, Dubrava 51 a
10 h Filmska matineja: Putovanje jednog princa
Le voyage du prince, animirani, sinkronizirano, Francuska, 77’, redatelji Jean-François Laguionie, Xavier Picard, ulaz slobodan
12 h Gostujuća predstava: Čudnovate zgode baruna Münchausena
Gradsko kazalište Sisak, redatelj Silvije Vadla, igraju Marko Hergešić, Filip Detelić, Danijela Gotal Grgurač, ulaz slobodan uz ulaznicu (u podjeli u Kulturnom centru od 12. srpnja 2021.)
19. – 23. 7., ponedjeljak-petak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
10 h Mala likovna kolonija ‘’Moj prvi štafelaj’’
likovna radionica crtanja i slikanja za djecu, voditelj Svebor Vidmar, program je besplatan uz prethodnu predbilježbu, trajanje 5 dana
22. 7., četvrtak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Ciklus dokumentarnog filma: Usidjelice
Leftover Women, Izrael, 2019., 83’, redateljice Shosh Shlam i Hilla Medalia, ulaz slobodan
24. 7., subota, Kulturni centar, Dubrava 51 a
10 h Filmska matineja: Playmobil film
Playmobil: The Movie, animirani, sinkronizirano, Francuska, 95’, redatelj Lino DiSalvo, ulaz slobodan


KOLOVOZ U KULTURNOM CENTRU

23. – 27. 8., ponedjeljak-petak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
16.30 – 18.00 h Mala stolarska radionica ‘’Ja stolar’’
radionica izrade predmeta od drva za djecu, voditelj Ivica Strancarić, program je besplatan uz prethodnu predbilježbu, trajanje 5 dana
30. 8., ponedjeljak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Produkcija ljetnih radionica
Projekcija radionice animiranog filma, podjela videograma, produkcija i izložba radionice stripa Nika Titanika, izložba likovnih radova Male likovne kolonije ‘’Moj prvi štafelaj’’, izložba radova stolarske radionice
31. 8. – 4. 9., utorak-subota, Kulturni centar, Dubrava 51 a
10 h 3. Međunarodna radionica animiranog filma
Radionica animiranog filma u tehnici stop animacije, voditelji Jelena Dragutinović, Mario Župan, Društvo ‘’Slon’’ Ljubljana, program je besplatan uz prethodnu predbilježbu, trajanje 5 dana


RUJAN U KULTURNOM CENTRU

4. 9., subota, Kulturni centar, Dubrava 51 a
10 h Likovna kolonija ‘’Dubrava 2021.’’
u suorganizaciji HUKA, voditeljica Verica Kovač, sudjelovanje besplatno
6. 9., ponedjeljak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Galerija Kontrast: izložba slika s Likovne kolonije ‘’Dubrava 2021.’’
u suorganizaciji HUKA, voditeljica Verica Kovač, ulaz slobodan
13. 9., ponedjeljak, Kulturni centar, Dubrava 51 a
19 h Galerija Kontrast: Izložba slika Marte Makanec
otvorenje izložbe


DJEČJE KAZALIŠTE DUBRAVA, CERSKA 1

5. 6., subota, Dječje kazalište Dubrava, Cerska 1
19 h Kazališna predstava Gradski i seoski miš
redateljica Ivana Peroš, igraju Ivan Bošnjak, Lino Brozić
ulaz besplatan uz obveznu rezervaciju na linku 
12. 6., subota, Dječje kazalište Dubrava, Cerska 1
19 h Kazališna predstava Robin Hood
redateljica Iva Srnec Hamer, igraju Denis Bosak, Danijela Evđenić, Matej Đurđević, Eugen Stjepan Višić, Katarina Madirazza
ulaz besplatan uz obveznu rezervaciju na linku 
28. 6. – 16. 7., Dječje kazalište Dubrava, Cerska 1
10 h Kazališni kamp 2021.
dramska, kostimografska i scenografska radionica, koreografska radionica i radionica scenske tehnike
Predbilježbe i upisi u tijeku!
7. 7., srijeda, Dječje kazalište Dubrava, Cerska 1
19 h Kazališna predstava Povuci, potegni
redatelj Mario Kovač, igraju Sanja Sumrak, Mario Krstanović, Nina Benović, ulaz slobodan
14. 7., srijeda, Dječje kazalište Dubrava, Cerska 1
19 h Kazališna predstava Gradski i seoski miš
redateljica Ivana Peroš, igraju Ivan Bošnjak, Lino Brozić, ulaz slobodan
21. 7., srijeda, Dječje kazalište Dubrava, Cerska 1
19 h Kazališna predstava Kraljevna na zrnu graška
redateljica Iva Srnec, igraju Katarina Madirazza, Marina Stanger, Matija Major, ulaz slobodan


*Program će se održati u skladu s propisanim epidemiološkim mjerama. Tijekom događanja posjetitelji su dužni pridržavati se uputa HZJZ. 

*Narodno sveučilište Dubrava zadržava pravo izmjene programa.

Narodno sveučilište Dubrava
Cerska 1, 10040 Zagreb
tel. 01 2050 030
ns-dubrava@ns-dubrava.hr
Kulturni centar i Infocentar
Dubrava 51 a, 10040 Zagreb
tel. 01 2050 050
www.ns-dubrava.hr

*Visuals: Designed by pikisuperstar / Freepik
Skip to content